Ankara İlaçlama Servisi

ankara

izmirEtimesgut, Keçiören, Sincan gibi kalabalık ilçelere sahip Ankara ilaçlama işlemlerinin yaz aylarında sıklıkla yapıldığı gibi kış aylarında da çoğunluklu kapalı alanlarda yapıldığı bir kenttir. Ülkemizin başkenti durumunda olan Ankara’da ev, iş yeri, bina gibi alanların sıklığının yanı sıra; kalabalık nüfusa bağlı olarak da böcek ve fare yoğunluğu fazladır. Yemekhane, pastane, fırın ve restoran gibi gıda alanları başta olmak üzere Ankara ilaçlama firmaları; ev, apartman, bahçe ve açık arazi gibi alanlarda böcek ilaçlama uygulamalarını sıklıkla yapmaktadır. Pire ve kene sorunu bu Ankara ilinde çok sık görüldüğü gibi; ev faresi ve sıçan da kapalı alanlarda önemli sorunlara yol açabilmektedir.
 
İzmir böcek ilaçlama firmalarının genellikle sıvı ilaçlar kullanarak işlem yaptığı haşerelerin başında; pire, tahtakurusu ve kene gibi parazitler ile sivrisinek, danaburnu ve güve gelmektedir. Hamam böceği, karınca gibi giderlerde yaşayan böcekler ile akrep ve yılan gibi zehirli haşereler için toz veya katı ilaçlar daha yaygın olarak kullanılmakla beraber; bu haşereleri yok etmek için de sıvı ilaçlar kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra; fare ile mücadele için de yoğun olarak yapılan Ankara ilaçlama uygulamalarında, genellikle tuzaklar ya da özel zehirler kullanılmaktadır.
 
Mamak, Beypazarı, Elmadağ gibi ilçelerde bilhassa açık alanlar için uygulama yapılan Ankara’da böcek ilaçlama işlemleri için profesyonel firmalardan hizmet almak sağlıksal anlamda önem arz ettiği gibi maddi açıdan da son derece önemlidir. Bu nedenle haşere ve kemirgenler ile mücadele için bireysel yöntemlere başvurmamak ve Sağlık bakanlığından gerekli onayı almış olan Ankara ilaçlama firmalarından hizmet almak gereklidir. Gerek açık alanlarda gerekse kapalı mekanlarda, hijyeni bozduğu gibi sağlıksal ve maddi sorunlara neden olan haşereleri yok etmek için tesirli böcek ilaçları ile yapılan haşere ilaçlama işlemleri büyük önem taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir