Bornova Canlı İlaçlama

Bayındır ilçesinde bulunan Canlı, tarım alanlarının fazla olduğu bir bölge olması nedeniyle özellikle açık alanlarda yapılan haşere ilaçlama işlemlerinin yoğun olduğu bir semttir. Özellikle danaburnu ve çekirge gibi haşereler ile mücadele için uygulama yapan Canlı böcek ilaçlama şirketleri, bu semtte yaz aylarında daha sık işlem yapmaktadır. Maddi zarara neden olan haşerelerin yanı sıra; akrep ve yılan gibi zehirli haşerelerin de sıklıkla görüldüğü bu semtte Bayındır ilaçlama firmaları tarafından sıvı ilaçlar ya da toz ve benzeri ilaçlar kullanılarak uygulama yapılmaktadır.
 
Çiftlik, apartman, iş yeri ve ev gibi alanlarda zararlı haşerelere karşı mücadele eden ve yaşam alanları ile tarım yapılan alanları korumak için uygulama yapan Bornova ilaçlama şirketleri tarafından da hizmet alırken dikkatli olunması gereken hususlar vardır. İlk olarak sağlık bakanlığı onayına dikkat edilmesi gerekirken; ikincil olarak firmanın kullandığı ilaçlara ve sahip olduğu elemanlara dikkat etmek şarttır. Amatör elemanların yapacağı uygulamalardan verim almak mümkün olmayacağı gibi hem yaşam alanlarının hem de tarımsal alanların olumsuz etkilenmesi önlenemeyecektir.
 
Bireysel ilaçlama yöntemleri kullanılarak haşerelere karşı başarılı olunamayacağı gibi bakteri ve mikrop yayan ve maddi zararlara neden olan farelere karşı da çözüm sağlanamayacaktır. Bu nedenle gerek haşere gerekse kemirgen mücadelesi için güvenilir ve kaliteli şekilde hizmet veren İzmir böcek ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almak gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir