Bursa İlaçlama

0 Comment


bursaAğaçlık alanların yoğun olduğu bir il olan Bursa, Marmara Denizi’ne yakın konumu nedeniyle de ılıman bir iklime sahip olmakla birlikte, haşere ve kemirgenlerin sık görüldüğü alanların başında gelmektedir. Hemen tüm haşere ve kemirgen türlerinin görülebildiği Bursa ilaçlama firmaları tarafından tüm zararlı canlılara karşı uygulama yapılabilen bir il olduğu gibi; korsan olarak faaliyet gösteren firma sayısı da bu ilde oldukça fazladır. Sinek, hamam böceği, zehirli haşereler ve pire, kene gibi parazit haşerelerin çok sık görüldüğü Bursa’da böcek ilaçlama uygulamalarında daha çok sıvı ilaçlar kullanılmakla birlikte, katı ve toz ilaçlar ile de uygulama yapılabilmektedir. Bursa ilaçlama uygulamaları bilhassa nüfusun kalabalık olduğu Yıldırım, Nilüfer, Osmangazi, Kestel gibi ilçeler için yapıldığı gibi; tarım alanlarının daha geniş olduğu alanlar için de sıklıkla böcek ilaçlama yapılmaktadır.
 
Haşereler ile mücadele için yoğun olarak uygulama yapılan Bursa’da haşere ilaçlama firmaları tarafından hizmet alırken; Sağlık Bakanlığı onayına, firmanın sahip olduğu tecrübeye, referanslarına ve ekonomik ilaçlama fiyatları ile uygulama yapmasına dikkat edilmelidir. Kalitesiz ilaçlar kullanan firmalar, sağlık sorunlarına doğrudan doğruya yol açtığı gibi; amatör yöntemler ile yapılan böcek ilaçlama işlemleri de birçok sorunu beraberinde getirebilecektir. Bu nedenle haşere ve kemirgenlere karşı; açık veya kapalı alanlar için hizmet alırken, dikkatli olmak ve sağlık bakanlığı tarafından onaylı olmayan firmaları kesinlikle tercih etmemek gereklidir.
 
Bahçe, tarla, açık arazi ve sera gibi alanlar ile park ve yeşillik alanlarda özellikle yaz aylarında parazit haşereler ve bitkilere zarar veren canlılara karşı pire ilaçlama firmalarınca sıklıkla uygulama yapıldığı gibi; apartman, hastane, fabrika, sanayi bölgesi gibi alanlar için de haşere mücadelesi yapılmaktadır. Profesyonel ilaçlama elemanları tarafından yapılması uygulanması gereken böcek ilaçlama işlemleri için amatör kişilerden hizmet almak ya da bireysel yollar ile işlem yapmak; alandaki eşyalara ya da ürünlere zarar vereceği gibi bu ildeki çevre sağlığını da olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle Bursa’da haşere ilaçlama hizmeti alırken dikkatli ve bilinçli davranmak şart olduğu gibi kalitesiz uygulamalar sağlık sorunlarına mahal vereceği gibi maddi zarara da yol açacak ve haşereleri yok etme konusunda da başarılı olamayacaktır.

Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir