Karşıyaka Konut İlaçlama

0 Comment


Karşıyaka Konut İlaçlama, İzmir halkının her türlü haşere ve böcek problemine karşı mücadelede hizmet veren önemli bir kuruluştur. Konut ilaçlamaları, kentleşmeyle birlikte yaşam alanları tahrip olan zararlı haşerelerin, evlerimizde ve ofislerimizde kendilerine yaşam alanı açmasından dolayı geliştirilmiş olan ilaçlama alanıdır.

KONUT İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Konutlarımızda kendilerine yaşam alanı oluşturan her türlü haşere ve zararlı canlı türü, hem psikolojik açıdan hem de sağlık açısından insanlık için tehlike arz etmektedir. Beraberlerinde taşıdıkları mikroplar, insan bünyesinde reaksiyon göstermekte ve çeşitli ölümcül hastalıklar da dahil bir çok sağlık problemine neden olmaktadır. Bu sebeple ilaçlama firmalarının önemi kendini göstermektedir.

Konut ilaçlama yöntemleri, zaman, mekan ve ilaçlanacak canlı türüne göre çeşitlilik göstermektedir. Fakat içlerinde en etkili ve tercih edilen yöntem, ‘Buharlama’ yöntemidir. Bu yöntem sayesinde hem zararlı canlılardan hem de bu canlıların atmosfere yaymış olduğu mikroplardan arınmamız mümkündür. Bu yöntemin uygulanacağı konutlarda mekan en az 3 saat kapalı tutulmalı ve boş bırakılmalıdır.

Bu yöntemden sonra tercih edilen bir diğer etkili yöntem de ‘Püskürtme’ yöntemidir. Bu yöntemde de yine ilaçlanan konut en az yarım saat kapalı ve boş bırakılmalıdır. Genellikle evlerinde astım ve bronşit hastası olanlar bu yöntemi tercih etmektedirler. Hastahaneler de bu yöntemi sıklıkla kullanmaktadır.

Bu iki yöntem dışında katı ilaçlama alanına giren toz ve jel ilaçlama da yine vatandaşın tercih ettiği ilaçlama türlerindendir. Fakat diğer iki uygulama hem zaman olarak hem de sağlık açısından güvence temin etmektedir. İlaçlama firmalarının bu yöntemleri uygularken kullandıkları ilaçlar genellikle Sağlık Bakanlığı onaylı olmaktadır. Bu da vatandaşın sağlığına ne denli önem verdiklerini ispatlar niteliktedir.

Karşıyaka Konut İlaçlama firmaları da vatandaşın sağlığına önem veren, onlara etkili ve kökten çözümü vaat eden, güvenilir firmalardandır.

Konut İlaçlama Fiyatları

Konut ilaçlama fiyatları, vatandaşın ekonomisine zarar vermeyen, sağlık açısından da güvence veren, 7/24 halkın hizmetinde bulunmaktadır. Karşıyaka Konut İlaçlama firmaları da, hem ekonomik anlamda hem de sağlık anlamında her türlü halkın rahatını göz önünde bulunduran ve bu anlamda güven veren önemli kuruluşlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir