Lağım faresi ilaçlama



İzmir böcek ilaçlama firması kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet anlayışından ödün vermeden yıllardan beri tüm haşere türlerine karşı olduğu gibi lağım faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir.
Kemirgen canlılar arasında en pis hayvan türü olan lağım faresinin kuyruğu hariç boyu toplamda 15, 25 cm arasındadır. Toplam ağırlığı ise 200 ve 500 gram arasında değişir. Kısa küt burun ve patlak gözlere sahip olan bu canlılar 13 mm olan her alandan rahatlıkla geçebilir. 16 metreden atlayarak istediği her ortama rahatlıkla girebilir. Lağım farelerinin yaşadığı ortamlar lağımlar, binaların çatı ve bodrum katları, otoparklar, akarsu yatakları, toprak altları, kömürlükler ve çöp yığınlarıdır. Bu canlı buralardan taşıdığı yüzlerce virüs ve bakteriyi insanların yaşam alanlarına girerek, açıkta kalan besinlerin üzerine bulaştırır. Uyuşturma özelliğine sahip lağım faresi genellikle geceleri insanlara saldırıda bulunur. Teması sonucu kan yoluyla birçok bulaşıcı, kalıcı ve ölümcül hastalıklara sebebiyet verir. Dişi bir lağım faresi yılda ortalama olarak 2 ve 6 kez doğum yapar. Hamileliği toplamda 3 hafta süren canlı her doğumunda 8 ve 9 adet lağım faresi dünyaya getirir. Bu canlıların toplam yaşam ömürleri ise 1 yıldır. Kişisel ve toplumsal alanlarınız içinde lağım faresi ile karşılaştığınızda hem kendinizin hemde yaşam alanlarınızın sağlığı için herhangi bir müdahalede bulunmadan, profesyonel firmalardan lağım faresi ilaçlama uygulaması almanız gerekir.
İzmir böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar ise TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsızdır. Uzman ekibimizin ilaçlama yapılacak olan alana gelip, farenin ilaca karşı olan direncini ve alan büyüklüğünü tespit ettikten sonra lağım faresi ilaçlama uygulamasına geçilir. İlaçlama sonrasında şikayetçi olunan alanda uzun bir süre lağım faresine rastlamak olası değildir. Yaşam alanlarınızı her zaman bu canlı türüne karşı dezenfekte etmek için belirli periyotlar halince lağım faresi ilaçlama uygulaması almanız gerekir.
Sizde kişisel ve toplumsal alanlarınız içinde lağım faresi sorunu yaşıyorsanız, İzmir böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 aktif olan müşteri hizmetlerimizden lağım faresi ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir